Esenciálne oleje

Doprajte si príjemné chvíle a využite pozitívne účinky esenciálnych olejov v pohodlí vášho domova. Esenciálne oleje sú vhodné na prevonanie interiéru, podporujú relaxáciu, znižujú napätie a upokojujú pre spaním. Sú vhodné na použitie do arómolampy (3-5 kvapiek) alebo do difuzéru.

 Vyberte si esenciálny olej podľa arómy:

 Vyberte si esenciálny olej podľa kategórie:

Najpredávanejšie

1 položiek celkom

Čo sú esenciálne oleje

Esenciálne oleje sa získavajú z častí rastlín. Spracovaním rastlín vzniká koncentrovaný éterický olej, ktorý sa využíva na relaxačné aj liečebné účely.

Hlavné účinky esenciálnych olejov

Medzi hlavné účinky esenciálnych olejov patrí uvoľnenie od stresu a napätia, relaxácia, meditácia, navodenie príjemnej až intímnej atmosféry. V domácnosti sa používajú ako osviežovač vzduchu na prekrytie nepríjemných pachov, najmä cigariet. Éterické oleje sú obľúbené aj pri relaxačných masážach na uvoľnenie svalov. Kvapkajú sa aj na špongiu do sušičky na osvieženie bielizne. Vonné esencie dokážu spríjemniť kúpanie a pomôcť pri prechladnutí či zaspávaní. Plašia nepríjemný hmyz.

Ako sa používajú esenciálne oleje

Esenciálne oleje sa používajú už tisícky rokov. Poznali ich starí Číňania, Gréci, Rimania aj Egypťania. Každý esenciálny olej má celý rad jedinečných liečivých vlastností, možností použitia a účinkov. Pri napĺňaní aróma difuzéra ich kvapkáme do vody. Do kúpeľa sa esenciálne oleje pridávajú zmiešané s trochou rastlinného oleja. Nakoľko ich vôňa je veľmi výrazná a účinky silné, menej kvapiek je vždy viac.

Rozdelenie esenciálnych olejov

V našej ponuke nájdete dva druhy éterických olejov - bio esenciálne oleje a esenciálne oleje pre deti. Bio esenciálne oleje sú koncentrované extrakty z rôznych rastlín ako napríklad levanduľa, céder alebo eukalyptus. Tieto vonné esencie harmonizujú telo aj myseľ a naplnia interiér príjemnou vôňou. Éterické oleje sú vyrobené s rešpektom k prírode a ľuďom, ktorí ich pestujú a spracúvajú rastliny na ich výrobu. Vyberte si z našej ponuky bio esenciálnych olejov.

Kategórie esenciálnych olejov:

Rady ako si vybrať esenciálny olej

Pri výbere esenciálneho oleja je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako napríklad:

  1. Kvalita: Uprednostnite esenciálne oleje od dôveryhodných zdrojov, ktoré sú čisté a neobsahujú žiadne prídavné látky.

  2. Účel použitia: Niektoré esenciálne oleje sú lepšie pre aromaterapiu, iné pre liečbu kožných problémov a iné pre liečbu dýchacích problémov.

  3. Citlivosť na zápach: Niektorí ľudia môžu byť citlivejší na silné vône, preto je dôležité vybrať esenciálny olej s príjemnou vôňou pre vás.

  4. Bezpečnosť: Pred použitím esenciálneho oleja sa uistite, že je bezpečný na použitie a že neobsahuje žiadne alergény.

  5. Certifikácia: Ideálne je vybrať esenciálne oleje, ktoré sú certifikované ako organické alebo bio.

Esenciálne oleje pre deti

Sú zmesi viacerých bio esenciálnych olejov určené pre deti na riešenie rôznych problémov. Napríklad pomáhajú deťom lepšie spať, pri zlom trávení, zmierňujú stres. Zistite viac o esenciálnych olejoch pre deti.

Rozdelenie esenciálnych olejov pre deti

Zľava 10 % na nákup
Zľava 10 % na nákup

Po dokončení jednoduchej registrácie sa vám okamžite zobrazia ceny, ktoré sú o 10 % nižšie ako pre nezaregistrovaných návštevníkov.

Doprava nad 50 € zadarmo
Doprava nad 50 € zadarmo
Užite si nákupy bez starostí! S naším e-shopom získate nad 50 eur dopravu úplne zadarmo.
Finalista Shop roku 2022
Finalista Shop roku 2022

Naša e-shopová platforma bola  ocenená titulom finalista Shop roku 2022 🏆 (Cena Heureky).