Ekologické balenie balíkov v internetovom obchode Ecolia.sk

papierova-paska-ecolia

 

Dnešná hektická doba nás doslova tlačí k tomu, aby sme každý proces dokázali čo najviac urýchliť. Na zamestnancov sú kladené čoraz väčšie nároky a vyvíjaný enormný tlak. Z tohto hľadiska sú procesy pri balení balíčkov rozdelené do dvoch kategórií.

 

Jedna strana používa obalové materiály, ktoré neuveriteľným spôsobom uľahčujú logistiku, a druhá sa pozerá na iné hodnoty a snaží sa o čo najväčšiu ekologickosť.

 

Modelová situácia

 

Predstavme si klasickú plastovú bublinkovú obálku, ktorú každý z nás dobre pozná. Tá si vyžaduje nasledovné: strhnúť lepiacu pásku, vložiť tovar a na záver pritlačiť pásku na plochu obálky. Celkový proces balenia jedného balíka môže trvať povedzme 10 až 15 sekúnd.

 

Na rozdiel od krabice nebudete musieť podstúpiť nasledovné kroky: skladať dno, potom ho lepiť, použiť obalovú výplň, opäť skladať vrchnú časť a následne celú krabicu dôkladne zabaliť. V prípade, že využívate už opotrebované krabice, ktorým sa snažíte poskytnúť druhý život, tento proces sa čoraz viac a viac predlžuje. 

 

Vizuálna ukážka: 

vizualna-ukazka-obalka

 

Prvým spôsobom dokážete ušetriť 8 až 10-násobne viac času, a to sa nebavíme o ušetrených nákladoch za baliaci materiál. Naskytá sa otázka, ktorý spôsob si vyberie drvivá väčšina e-shopov? My v ecolii sme sa vydali tou „zložitejšou“ cestou.

 

Pri balení balíkov používame len ekologické materiály:

 

  • Papierová lepiaca páska s ekologickým neškodným lepidlom;
  • Obalová výplň bez kúsku plastu, tzn. žiadne bublinkové fólie, fixačné fólie, fixačné telieska, vzduchové vankúšiky z plastu atď.
  • Všetky dokumenty sa snažíme riešiť elektronicky;
  • Používame výhradne recyklovaný kancelársky papier; 
  • Využívame kartónové krabice od dodávateľov;
  • Do balíčkov nepridávame žiadne zľavnené letáčiky, nálepky atď.

 

Sme si vedomí, že tieto kroky sa odzrkadlia na vzhľade a obsahu zásielky. Veríme, že nám to odpustíte, lebo i pre vás je prvoradý obsah a forma, keďže to minimalizuje množstvo odpadu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie