Ekologické balenie balíkov v internetovom obchode Ecolia.sk

papierova-paska-ecolia

 

Dnešná hektická doba nás doslova tlačí k tomu, aby sme každý proces dokázali čo najviac urýchliť. Na zamestnancov sú kladené čoraz väčšie nároky a vyvíjaný enormný tlak. Z tohto hľadiska sú procesy pri balení balíčkov rozdelené do dvoch kategórií.

 

Jedna strana používa obalové materiály, ktoré neuveriteľným spôsobom uľahčujú logistiku, a druhá sa pozerá na iné hodnoty a snaží sa o čo najväčšiu ekologickosť.

 

Modelová situácia

 

Predstavme si klasickú plastovú bublinkovú obálku, ktorú každý z nás dobre pozná. Tá si vyžaduje nasledovné: strhnúť lepiacu pásku, vložiť tovar a na záver pritlačiť pásku na plochu obálky. Celkový proces balenia jedného balíka môže trvať povedzme 10 až 15 sekúnd.

 

Na rozdiel od krabice nebudete musieť podstúpiť nasledovné kroky: skladať dno, potom ho lepiť, použiť obalovú výplň, opäť skladať vrchnú časť a následne celú krabicu dôkladne zabaliť. V prípade, že využívate už opotrebované krabice, ktorým sa snažíte poskytnúť druhý život, tento proces sa čoraz viac a viac predlžuje. 

 

Vizuálna ukážka: 

vizualna-ukazka-obalka

 

Prvým spôsobom dokážete ušetriť 8 až 10-násobne viac času, a to sa nebavíme o ušetrených nákladoch za baliaci materiál. Naskytá sa otázka, ktorý spôsob si vyberie drvivá väčšina e-shopov? My v ecolii sme sa vydali tou „zložitejšou“ cestou.

 

Pri balení balíkov používame len ekologické materiály:

 

  • Papierová lepiaca páska s ekologickým neškodným lepidlom;
  • Obalová výplň bez kúsku plastu, tzn. žiadne bublinkové fólie, fixačné fólie, fixačné telieska, vzduchové vankúšiky z plastu atď.
  • Všetky dokumenty sa snažíme riešiť elektronicky;
  • Používame výhradne recyklovaný kancelársky papier; 
  • Využívame kartónové krabice od dodávateľov;
  • Do balíčkov nepridávame žiadne zľavnené letáčiky, nálepky atď.

 

Sme si vedomí, že tieto kroky sa odzrkadlia na vzhľade a obsahu zásielky. Veríme, že nám to odpustíte, lebo i pre vás je prvoradý obsah a forma, keďže to minimalizuje množstvo odpadu.