Ekologické pracie prostriedky

V kategórii ekologické pracie prostriedky nájdete šetrné a ekologické produkty, vďaka ktorým bude vaša bielizeň čistá a voňavá. Používanie ekologických pracích prostriedkov je vhodné pre domácnosti, kde žijú malé deti a ľudia s alergiou, astmou a citlivou pokožkou. Sú vhodné na pranie bežne znečistenej bielizne v rukách aj práčke. Ako už samotný názov kategórie napovedá, eko pracie prostriedky neobsahujú žiadne chemické látky. Vybrať si môžete z obľúbených podkategórií, ktoré sú pracie vajíčka ecoegg, pracie prúžky a pásiky a loptičky do sušičky bielizne

Najpredávanejšie

cleanly fresh forest
 
€8,95
(€7,46 bez DPH)
zlcove mydlo na pranie yellow blue
€3,90 –30 %
Pôvodne: €3,90  (–30 %)
€2,70
(€2,25 bez DPH)
Olivové mydlo na škvrny s citrónovým extraktom 200 g
€6,60 –25 %
Pôvodne: €6,60  (–25 %)
€4,95
(€4,13 bez DPH)
papierik na urcenie tvrdosti vody
 
€3
(€2,50 bez DPH)
cleanly fresh forest rodinne balenie
 
€44,75
(€37,29 bez DPH)
12 položiek celkom
papierik na urcenie tvrdosti vody
Novinka
€2,50 bez DPH
€3
1007
zmekcovace vody
€3,33 bez DPH
€4
1004

Ekologické pracie prostriedky sú stále populárnejšou voľbou medzi tými, ktorí sa snažia znížiť svoj ekologický odtlačok a zlepšiť svoje zdravie. Tieto prostriedky sa líšia od bežných pracie prostriedkov tým, že sú vyrobené z prírodných zložiek a sú šetrné k životnému prostrediu.

Namiesto tvrdých chemikálií obsahujú ekologické pracie prostriedky prírodné zložky, ako sú rastlinné extrakty a éterické oleje. Tieto zložky sú šetrné k pokožke a môžu byť účinné pri odstraňovaní škvŕn a zápachu z odevov.

Výhodou použitia ekologických praciech prostriedkov je, že neobsahujú fosfáty ani syntetické farbivá, ktoré môžu byť škodlivé pre životné prostredie a zdravie. Taktiež sú často balené v recyklovateľnom obale a mnohé značky sú zamerané na udržateľnosť.

Pri výbere ekologického pracieho prostriedku je dôležité venovať pozornosť zloženiu a vyhýbať sa výrobkom s obsahom agresívnych chemikálií. Niektoré pracie prostriedky môžu byť účinnejšie na určité druhy škvŕn a materiálov, preto je vhodné vybrať si prostriedok, ktorý zodpovedá potrebám vašej rodiny a typu odevov, ktoré prali.

Okrem toho, existujú aj alternatívne spôsoby prania, ktoré sú tiež ekologické. Napríklad použitie sódy bikarbóny a octu môže byť účinnou alternatívou k bežným pracím prostriedkom. Sóda bikarbóna dokáže neutralizovať zápachy a octová kyselina je účinným mäkčidlom a čističom.

Použitie ekologických pracích prostriedkov môže byť jednoduchým krokom k zlepšeniu životného prostredia. Vyhýbanie sa tvrdým chemikáliám a použitie prírodných zložiek môže pomôcť nielen chrániť životné prostredie, ale aj zlepšiť kvalitu života vo vašej domácnosti.

Balíme s ohľadom na životné prostredie
Prečo nakupovať u nás

Ako jeden z mála e-shopov sa pýšime plne ekologickým balením. Pri balení vašich objednávok nepoužívame žiadne plastové ani neekologické materiály.

Zobraziť viac informácií »

Doprava nad 35 € zadarmo
Doprava nad 50 € zadarmo

S naším e-shopom získate pri nákupe nad 50 eur dopravu úplne zadarmo.

Zobraziť viac informácií »

 
Sme finalista Shop roku 2022
Sme finalista Shop roku 2022

Kvalitu nášho e-shopu potvrdzuje aj prestížne ocenenie Finalista Shop roku 2022 v súťaži cena Heureky. Nakupujte s istotou u overeného a spoľahlivého predajcu.

Zobraziť viac informácií »