Ekologické pracie prostriedky

V kategórii ekologické pracie prostriedky nájdete šetrné a ekologické produkty, vďaka ktorým bude vaša bielizeň čistá a voňavá. Používanie ekologických pracích prostriedkov je vhodné pre domácnosti, kde žijú malé deti a ľudia s alergiou, astmou a citlivou pokožkou. Sú vhodné na pranie bežne znečistenej bielizne v rukách aj práčke. Ako už samotný názov kategórie napovedá, eko pracie prostriedky neobsahujú žiadne chemické látky. Vybrať si môžete z obľúbených podkategórií, ktoré sú pracie vajíčka ecoegg, pracie prúžky a pásiky a loptičky do sušičky bielizne

Najpredávanejšie

14 položiek celkom
zmekcovace vody
Zľava
€4
1004
papierik na urcenie tvrdosti vody
Novinka Zľava
€3
1007

Ekologické pracie prostriedky sú stále populárnejšou voľbou medzi tými, ktorí sa snažia znížiť svoj ekologický odtlačok a zlepšiť svoje zdravie. Tieto prostriedky sa líšia od bežných pracie prostriedkov tým, že sú vyrobené z prírodných zložiek a sú šetrné k životnému prostrediu.

Namiesto tvrdých chemikálií obsahujú ekologické pracie prostriedky prírodné zložky, ako sú rastlinné extrakty a éterické oleje. Tieto zložky sú šetrné k pokožke a môžu byť účinné pri odstraňovaní škvŕn a zápachu z odevov.

Výhodou použitia ekologických praciech prostriedkov je, že neobsahujú fosfáty ani syntetické farbivá, ktoré môžu byť škodlivé pre životné prostredie a zdravie. Taktiež sú často balené v recyklovateľnom obale a mnohé značky sú zamerané na udržateľnosť.

Pri výbere ekologického pracieho prostriedku je dôležité venovať pozornosť zloženiu a vyhýbať sa výrobkom s obsahom agresívnych chemikálií. Niektoré pracie prostriedky môžu byť účinnejšie na určité druhy škvŕn a materiálov, preto je vhodné vybrať si prostriedok, ktorý zodpovedá potrebám vašej rodiny a typu odevov, ktoré prali.

Okrem toho, existujú aj alternatívne spôsoby prania, ktoré sú tiež ekologické. Napríklad použitie sódy bikarbóny a octu môže byť účinnou alternatívou k bežným pracím prostriedkom. Sóda bikarbóna dokáže neutralizovať zápachy a octová kyselina je účinným mäkčidlom a čističom.

Použitie ekologických pracích prostriedkov môže byť jednoduchým krokom k zlepšeniu životného prostredia. Vyhýbanie sa tvrdým chemikáliám a použitie prírodných zložiek môže pomôcť nielen chrániť životné prostredie, ale aj zlepšiť kvalitu života vo vašej domácnosti.

Zľava 10 % na nákup
Zľava 10 % na nákup

Po dokončení jednoduchej registrácie sa vám okamžite zobrazia ceny, ktoré sú o 10 % nižšie ako pre nezaregistrovaných návštevníkov.

Doprava nad 50 € zadarmo
Doprava nad 50 € zadarmo
Užite si nákupy bez starostí! S naším e-shopom získate nad 50 eur dopravu úplne zadarmo.
Finalista Shop roku 2022
Finalista Shop roku 2022

Naša e-shopová platforma bola  ocenená titulom finalista Shop roku 2022 🏆 (Cena Heureky).