Voskové obrúsky

Jedným zo spôsobov, ako môžeme prispieť k ochrane životného prostredia, je nahradiť bežné plastové vrecká a alobal vo svojej kuchyni voskovými obrúskami. Voskové obrúsky sú vynikajúcou alternatívou k bežným potravinovým fóliám, ktoré zvyčajne obsahujú plast a nie sú biologicky odbúrateľné. Obrúsky z vosku sa môžu používať opakovane a na konci životnosti sa dajú kompostovať. Voskové obrúsky sú ručne vyrobené zo 100% bavlny, unikátnej zmesi z borovicovej živice, jojobového oleja a včelieho vosku od miestnych slovenských včelárov. Voskové obrúsky umožňujú potravinám dýchať, zabraňujú oxidácii a udržiavajú ich dlhšie čerstvé.  

Vyberte si voskové obrúsky podľa vzoru:

Chceli by ste poradiť, ako vybrať správny rozmer voskového obrúsku? Alebo pre aké balenie sa rozhodnúť a uistiť sa, že ste si vybrali správne? Napíšte nám na chate (Pon-Ned, 8:00-20:00 hod.) alebo kontaktujte náš zákaznícky servis. Radi vám poradíme. Nezabudnite, že pri objednávke nad 50 € získate dopravu zadarmo. Ako prvé sa môžete pozrieť na kategóriu výhodné balenia voskových obrúskov, ktorou nič nepokazíte. 

Vyberte si voskové obrúsky podľa podkategórii:

#ShowMore#

V prípade, že sa snami chcete spojiť pomocou online chatu kliknite na pravý dolný roh vášho monitora.

V kategórii voskové obaly a vrecká na potraviny nájdete produkty značky Včelobal a Peelo.  Voskové obaly sú antibakteriálne, prírodné, dostatočne odolné, znovupoužiteľné a certifikované na styk s potravinami. Pozrite sa aj na kategóriu voskové vrecká na chlieb, kde nájdete podobné a užitočné príslušenstvo. 

Vyberte si voskové obaly podľa značky: Včelobal a Peelo. Voskové obaly Včelobal môžete nájsť v rôznych vzoroch a to folklór, zvieratká, bodkyzimnéturista, farby jari a lúčne kvety

Voskové obaly nezaťažujú životné prostredie. Potraviny v nich nevyschnú a ostanú dlhšiu dobu čerstvé. Vyberte si z rôznych veľkostí a krásnych veselých vzorov svojho favorita. 

Charakteristika voskových obalov

  • Sú antibakteriálne a umývateľné 
  • Znovu-použiteľné 
  • Nezaťažujú životné prostredie

 Ak hľadáte voskové vrecko na chlieb, ktoré ho udrží dlhšiu dobu čerstvé siahnite po Včelovaku. Voskový obal bude správna voľba pre vás aj životné prostredie. 

Voskový obal na potraviny

Pokiaľ hľadáte ekologickú alternatívu balenia potravín, potom budú voskové obaly tou správnou voľbou. Ich používaním eliminujete spotrebu igelitových sáčkov a fólií. Prikryjete nimi zeleninové odrezky, desiatu, chlebík, alebo ich môžete použiť ako vrchnák na nádoby s jedlom a potravinami. Voskové obaly sú skvelým riešením do každej domácnosti, ktorá chce prispieť k ochrane životného prostredia. Potraviny vďaka nim nevyschnú, ostanú dlhšie čerstvé a zachovajú si svoju chuť a vôňu. 

Voskový obrúsok - výroba 

Voskový obal a jeho výrobu zvládnete aj sami v pohodlí domova. Viac k tejto téme sme spísali v článku: Jednoduchý návod, ako si vyrobiť voskový obrúsok v pohodlí domova.

Starostlivosť o voskový obal

Pri zašpinení stačí ak obaly opatrne umyjete vo vlažnej vode s teplotou +/- 20 ° C. Horúca voda by mohla poškodiť včelí zábal a roztopiť včelí vosk. Najlepšie ak použijete niektorý z ekologických prostriedkov na umývanie riadu a miesto klasickej syntetickej špongie použijete lufu. Umytý obal necháte vyschnúť a môžeme ho používať opakovane. Pri pravidelnom používaní vám voskový obal vydrží približne 6 až 12 mesiacov. Opotrebovaný Včelobal viete jednoducho, rýchlo a v pohodlí domova obnoviť vďaka včeloopravár-ovi. Na konci životnosti môžete obal jednoducho vyhodiť do kompostu, kde ho mikroorganizmy rozložia na minerálne hnojivo (kompost).

Pozrite sa aj na kategórie voskové obaly na chlieb, kde nájdete podobné produkty. 

Najpredávanejšie

19 položiek celkom
vcelobal 11
Populárne Zľava
€21,95
1125
vcelobal m zvieratka
Zľava
€6,95
563
vcelobal turista m
Novinka Zľava
€6,95
1109
vcelobal s zvieratka
Zľava
€3,95
164

Voskové obrúsky sa používajú na balenie ovocia, zeleniny, syra, pečiva a iných potravín. Tiež sa dajú priľnúť k miske, poháru alebo tanieru teplom ruky. Voskové obrúsky existujú v rôznych veľkostiach a dizajnoch.

Zľava 10 % na nákup
Zľava 10 % na nákup

Po dokončení jednoduchej registrácie sa vám okamžite zobrazia ceny, ktoré sú o 10 % nižšie ako pre nezaregistrovaných návštevníkov.

Doprava nad 50 € zadarmo
Doprava nad 50 € zadarmo
Užite si nákupy bez starostí! S naším e-shopom získate nad 50 eur dopravu úplne zadarmo.
Finalista Shop roku 2022
Finalista Shop roku 2022

Naša e-shopová platforma bola  ocenená titulom finalista Shop roku 2022 🏆 (Cena Heureky).