Celý víkend prebieha doprava nad 20 € zadarmo

Esenciálne oleje pre deti

Deti a bábätká milujú esenciálne oleje! Predstavujeme vám tieto maličké, rozkošné fľaštičky Altevita Kidddy, ktoré si zamilujete. Esenciálne oleje sa v priebehu posledných rokov stali veľmi populárnymi a sú široko dostupné. Mnoho rodičov používa esenciálne oleje na svojich deťoch z rôznych dôvodov, napríklad na zlepšenie spánku, zníženie bolesti a stresu, zmiernenie podráždeného žalúdka a podobne. 

Najpredávanejšie

4 položiek celkom

Cena

711
1711

Značky

Použitie

Zobrazených položiek: 4

Oleje do difuzéra pre deti

Oleje do difuzéra pre deti možno nazvať, ako koncentrované výťažky z kvetov, listov, semien, kôry a koreňov rastliny. Hoci esenciálne oleje môžu byť pre deti prospešné, je dôležité vedieť, ako ich bezpečne používať. 

Tipy na dávkovanie esenciálnych olejov u detí a bábätiek:

100% esenciálne oleje sú cenným darom prírody, vzhľadom na svoju silu sú určené prioritne na difúzovanie a v správnom riedení na aplikáciu na pokožku.

Difúzovanie pomocou aróma difúzera:  (5 až 10 kvapiek) pri deťoch sa odporúča difúzovať cca 20 – 30 minút a následne rovnaká prestávka

Kúpeľ: (5 až 10 kvapiek zriediť s 1 až 2 polievkovými lyžicami základného oleja – mandľový, sezamový alebo kokosový)

Použitie na pokožku: zriediť (1 – 5% riedenie so základným olejom – napr. mandľový, sezamový, kokosový) a aplikovať na oblasť hrudníka, krku, prípadne pod nos, za ušká alebo na oblasť chodidiel.

Používanie esenciálnych olejov u detí a bábätiek

Nikdy neaplikujte neriedený olej priamo na pokožku. Pred prvým použitím odporúčame urobiť deťom test znášanlivosti. Je dôležité najskôr urobiť náplasťový test, naniesť olej na malú oblasť pokožky a počkať 24 hodín, aby ste sa uistili, že vaše dieťa nemá nežiaduce reakcie.

Dôležité upozornenie: Horeuvedené riedenia sú len všeobecné odporúčania.

Rozdelenie esenciálnych olejov pre deti

Rady ako si vybrať esenciálny olej pre dieťa 

 Existuje niekoľko esenciálnych olejov, ktoré sa odporúčajú pre deti, pretože sú bezpečné a účinné pri liečbe rôznych zdravotných problémov.

  1. Levanduľový olej: je vynikajúci pre upokojenie a ukľudnenie detí, čo môže pomôcť pri úzkosti a nespavosti.

  2. Mätový olej: je vynikajúci pre liečbu bolesti hlavy a bolesti v krku u detí.

  3. Rakytníkový olej: je vynikajúci pre liečbu kožných problémov ako sú ekzémy a akné u detí.

  4. Eukalyptový olej: je vynikajúci pre liečbu chrípky a prechladnutia u detí.

  5. Citrónový olej: je vynikajúci pre podporu imunity a osvieženie dychu u detí.

Je dôležité pamätať, že esenciálne oleje sú silné a by sa nemali používať na deti bez konzultácie s lekárom alebo aromaterapeutom. Tiež by sa mali používať v diluovanom stave a v malých množstvách.

Prečo nakupovať u nás
Prečo nakupovať u nás
Milujeme prírodu rovnako ako vy. Lásku k prírode sme pretavili k vytvoreniu rodinného e-shopu ecolia.sk. Urobte prvý krok k udržateľnej budúcnosti a nakupujte ekologicky u nás.

Zobraziť viac informácií o nás 🌿💚

 
Široký sortiment ekologických produktov
Široký sortiment ekologických produktov
Naša ponuka obsahuje širokú škálu ekologických produktov v rôznych kategóriách, čo vám umožní nakupovať všetko, čo potrebujete na udržateľný a zdravý životný štýl. 🌱🧼
Balíme s ohľadom na životné prostredie
Balíme udržateľne s ohľadom na životné prostredie

Všetky naše zásielky sú balené bez plastov a neekologických materiálov. Balíme udržateľne s ohľadom na životné prostredie. 🌍👨‍👩‍👧‍👦

Finalista Shop roku 2022
Finalista Shop roku 2022

Naša e-shopová platforma bola nedávno ocenená titulom finalista Shop roku 2022 (Cena Heureky). Toto ocenenie nás veľmi motivovalo a posilnilo nás v našom presvedčení, že robíme veci správne.