Kompostovateľné sáčky BioBag na odpad 10 l, 25 ks

Kód: 58
€3,79
Na sklade (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.11.2020

Kompostovateľné sáčky BioBag. Slúžia na zber odpadu a bioodpadu z domácnosti a záhrad. Objem 10 litrov.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Nezaťažujú životné prostredie

Kompostovateľné sáčky slúžia na zber odpadu a bioodpadu z domácnosti a záhrad. Sú vyrobené z kompostovateľných materiálov na báze škrobu (to znamená z obnoviteľných rastlinných zdrojov) svetovým lídrom v oblasti – nórskou spoločnosťou BioBag International AS od roku 2004.

 

biobag-kompostovatelne-sacky-vrecia-na-odpad-10-litrov-3

 

Obsah balenia

Každé balenie obsahuje 25 sáčkov. Tie sú dostatočne pevné, priedušné, kompostovateľné a ľahko ich odtrhnete z role. Vďaka dobrej priedušnosti sa vo vreckách netvoria pliesne a nevzniká nepríjemný zápach

 

biobag-kompostovatelne-sacky-vrecia-na-odpad-10-litrov-2

 

Vhodné ako vrecká do odpadkového koša

Aj napriek prírodnému a veľmi jemnému materiálu dokáže sáčok udržať dostatočne ťažký odpad. Pri našom teste dokázal jeden sáčok udržať 4 kilový odpad bez roztrhnutia. Rozmery sáčkov sú nasledovné: 43x45 centimetrov a využije ich na 7 až 10 litrové zberné nádoby. Sú vhodné na zber bioodpadu a zle neurobíte ani, ak ich použijete ako vrecká do koša na odpadky

 

biobag-kompostovatelne-eko-sacky-vrecia-na-odpad-do-kosa

 

Doba rozkladania

Sáčky sa rozložia v komposte už v rozmedzí od 10 až 40 dní, kde ich mikroorganizmy dokáže zjesť a stráviť, na rozdiel od igelitovej tašky, ktorá sa rozkladá stovky rokov. Skvelo poslúžia aj na zber bioodpadu. Môžete do nich ukladať listy a vňať od zeleniny, šupky z ovocia, škrupiny z vajec, orechov, usadeniny z kávy, trávu, lístie, drobné konáriky a podobne. Po naplnení stačí odpad jednoducho a bez triedenia vyhodiť do kompostárne, záhradného kompostéru, alebo do hnedej nádoby určenej na zber bioodpadu.

 

 biobag-kompostovatelne-sacky-vrecia-na-odpad-10-litrov-4

 

Prečo by sme mali kompostovať?

Vďaka kompostovaniu môžeme vracať prírode to, čo nám poskytuje. Veľké množstvo odpadu, ktorý tvoríme je biologicky rozložiteľný odpad, ktorý nepatrí na skládku, naopak môžeme ho efektívne využiť. Aby sme však mohli biologické odpady využiť, musíme ich najprv vytriediť, respektíve nezmiešať ich s ostatným odpadom z domácnosti. Patria tu už vyššie popísané zeleninové odpadkyzvyšky z ovociazemiakov, škrupinky z vajec atď.

 

biobag-kompostovatelne-sacky-vrecia-na-odpad-10-litrov-1

 

Získané certifikáty

Tašky, vrecká a sáčky BioBag sú certifikované  ako plne kompostovateľné a biologicky rozložiteľné Európskou, Slovenskou, Americkou a aj Austrálskou normou. 

    

 

Hlavné vlastnosti vreciek:

  • Vrecká a tašky BioBag sa rozložia v komposte už v rozmedzí od 10 až 40 dní
  • Produkty BioBag nezaťažujú životné prostredie
  • Sú vyrábané na báze škrobu tz. z obnoviteľných rastlinných zdrojov svetovým lídrom v oblasti – nórskou spoločnosťou BioBag International AS od roku 2004 
  • Vďaka svojej priedušnosti nezapáchajú 
  • Sú certifikované ako 100% kompostovateľné 

Dodatočné parametre

Kategória: Kompostovateľné sáčky do koša
Objem: 10 l
Rozmery: 43x45 cm
Počet kusov: 25

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Nórska spoločnosť BioBag International AS už od roku 2004 vyrába kompostovateľné a biologicky rozložiteľné vrecká a tašky do košov, ktoré sa rozložia v komposte behom 10-14 dní. Sú certifikované Európskou, Slovenskou, Americkou aj Austrálskou normou. BioBag produkty jednoducho nezaťažujú životné prostredie.