Logo
Zavolajte nám
(Pon-Pia 9-17:00)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 25 € a získate balné a dodanie Zásielkovňou zadarmo.

Lufa na riad (20 cm) oválna

  • Odporúčame
  • Najpredávanejšie

Zamýšľali ste sa niekedy koľko umelohmotných hubiek na riad spotrebuje bežná domácnosť? Máme pre Vás riešenie.   Čo je lufa Lufa je jednoročná popínav... zobraziť celý popis
Skladom
Môžete mať už v piatok 23.10
3,49 €
ks
Číslo produktu:19
Rozmer:20 cm
Kategória:Lufy a špongie na riad
Kompostovateľná:100 %
Prírodná:100 %
O produkte

Zamýšľali ste sa niekedy koľko umelohmotných hubiek na riad spotrebuje bežná domácnosť? Máme pre Vás riešenie.

 

Čo je lufa

Lufa je jednoročná popínavá rastlina pripomínajúca cuketu, ktorá sa pestuje predovšetkým pre svoje zaujímavé valcovité plody so všestranným využitím. Usušené plody využijete nie len v kuchyni pri umývaní riadu, ale aj v kúpeľni pri odstraňovaní suchej kože a masírovaní tela. Narozdiel od umelohmotných hubiek na riad dokáže pri správnom používaní vydržať dlhé týždne a ani po viacerých použitiach nezapácha. Lufu ponúkeme v troch základných veľkostiach a to 7 cm, 20 cm a 60 cm.

 

 

Použitie lufy

Pred prvým použitím nechajte lufu na malý moment odmočiť v nádobe s vodou, kde krásne zmäkne a o trošku zväčší svoj objem. Po zmäknutí si ju môžete narezať na ľubovoľné veľkosti (odporúčame cca 5 cm) a bude pripravená na každodenné používanie. Z tejto lufy si viete vyrobiť  približne štyri hubky na umývanie riadu. Štruktúra lufy je dostatočne pevná a odolná. Dokážeodstrániť zaschnutú špinu a pripálené žvyky jedla bez toho, aby poškriabala váš riad. Nakoľko ide o prírodný pórovitý materiál, tak veľmi rýchlo schne a ľahko sa preplachuje o zbytkov jedla.

lufa-na-riad

 

Životnosť lufy

Lufa vie pri správnom používaní vydržať približne jeden až dva mesiace. Z tejto baby lufy si viete narezať približne štyri kúsky, ktoré vám vydržia niekoľko týždňov. Pokiaľ vám lufa definitívne doslúžila môžete ju jednoducho vyhodiť do kompostu, kde ju mikroorganizmy rozložia na minerálne hnojivo (kompost). Životnosť lufy dokážete predĺžiť aj tým, že ju po nadmernom zašpinení vyvaríte v nádobe s vodou s pridaním kvapiek octu. 

 

Pestovanie lufy

Častokrát sa môže sa stať, že vo vnútri lufy nájdete čierne semienka (vzhľadom pripomínajúce melónové jadierka) z ktorých si môžete vypestovať lufu aj v našich klimatických podmienkach. Viac k tejto téme sme spísali v rozsiahlom článku 5 jednoduchých krokov, ako si vypestujete lufu v záhradke.

 

lufa-na-riad  

 

Náš tip

Pokiaľ používate lufu pri umývaní riadu, nechajte ju po každom umytí dôkladne vysušiť. Jej pórovitá štruktúra sa postará o to, aby nezapáchala a nevytvárala prostredie pre výskyt baktérií. Ak ešte stále preferujete umelohmotné hubky pred tými prírodnými, môžete siahnuť po lufe s praktickou šnúrkou na zavesenie, ktorá je prešitá zo všetkých strán a dokonale imituje hubky, ktoré poznáte z obchodov. Pre dokonalé umytie odporúčame použiť niektorý z ekologických prostriedkov na riad

 

 

  

© Všetky práva vyhradené ecolia.sk 2020