Esenciálne oleje na nádchu

Nádcha je bežné ochorenie horných dýchacích ciest, ktoré sa prejavuje zapchaným alebo rýchlo tečúcim nosom, svrbením, kašľom a bolesťami hlavy. Je to často spôsobené prechladnutím, chrípkou alebo alergiou. Na zmiernenie symptómov nádchy existuje množstvo liekov, ale mnoho ľudí sa obracia k prírodným alternatívam, ako sú esenciálne oleje.

Esenciálne oleje sú extrahované z rastlín a majú vôňu a vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť symptómy nádchy. Niektoré z najúčinnejších esenciálnych olejov na nádchu sú oleje z eukalyptu, mäty piepornej, kadidla, tymianu a levandule.

Eukalyptový olej je známy svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami a môže pomôcť zmierniť zápal v nosovej dutine a uvoľniť dýchacie cesty. Mätový olej môže pomôcť zmierniť svalové napätie a otvoriť nosové cesty, čím uľahčuje dýchanie. Kadidlový olej môže pomôcť pri odstraňovaní toxínov z tela a zmiernení zápalu. Tymiánový olej môže byť účinný pri boji proti infekciám a posilnení imunitného systému. Levanduľový olej má upokojujúci účinok a môže pomôcť zmierniť stres a úzkosť spojené s nádchou.

Existuje niekoľko spôsobov, ako používať esenciálne oleje na nádchu. Môžete si ich vložiť do aromatickej lampy alebo difuzéru, aby sa esenciálne oleje uvoľnili do vzduchu a vyplnili miestnosť príjemnou vôňou. Môžete si tiež pripraviť roztok esenciálnych olejov a vody a použiť ho na inhaláciu pary. Alebo môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do horúcej vody a vdýchnuť si pary z nohy.

Pred použitím esenciálnych olejov by ste si mali prečítať návod na použitie a dôkladne sa informovať o tom, ktoré oleje sú pre vás najvhodnejšie. Ak máte nejaké zdravotné problémy alebo užívate lieky, mali by ste sa pred použitím esenciálnych olejov poradiť so svojím lekárom.

Najpredávanejšie

tierra verde silica bio levandula
 
€8,95
altevita eukalyptus
€7,95 –13 %
Pôvodne: €7,95  (–13 %)
€6,90
altevita levandula
€7,95 –13 %
Pôvodne: €7,95  (–13 %)
€6,90
esenciany olej citron tierra
 
€7,95
altevita citron
Esenciálny olej citrón 10 ml Altevita
Skladom (>5 ks)
Kód: 1405
 
€6,95
altevita mata pieporna
 
€6,95
Zľava 10 % na nákup
Zľava 10 % na nákup

Po dokončení jednoduchej registrácie sa vám okamžite zobrazia ceny, ktoré sú o 10 % nižšie ako pre nezaregistrovaných návštevníkov.

Doprava nad 35 € zadarmo
Doprava nad 50 € zadarmo
S naším e-shopom získate pri nákupe nad 50 eur dopravu úplne zadarmo.
Finalista Shop roku 2022
Finalista Shop roku 2022

Naša e-shopová platforma bola  ocenená titulom finalista Shop roku 2022 🏆 (Cena Heureky).