Esenciálne oleje na nádchu

Nádcha je bežné ochorenie horných dýchacích ciest, ktoré sa prejavuje zapchaným alebo rýchlo tečúcim nosom, svrbením, kašľom a bolesťami hlavy. Je to často spôsobené prechladnutím, chrípkou alebo alergiou. Na zmiernenie symptómov nádchy existuje množstvo liekov, ale mnoho ľudí sa obracia k prírodným alternatívam, ako sú esenciálne oleje.

Esenciálne oleje sú extrahované z rastlín a majú vôňu a vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť symptómy nádchy. Niektoré z najúčinnejších esenciálnych olejov na nádchu sú oleje z eukalyptu, mäty piepornej, kadidla, tymianu a levandule.

Eukalyptový olej je známy svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami a môže pomôcť zmierniť zápal v nosovej dutine a uvoľniť dýchacie cesty. Mätový olej môže pomôcť zmierniť svalové napätie a otvoriť nosové cesty, čím uľahčuje dýchanie. Kadidlový olej môže pomôcť pri odstraňovaní toxínov z tela a zmiernení zápalu. Tymiánový olej môže byť účinný pri boji proti infekciám a posilnení imunitného systému. Levanduľový olej má upokojujúci účinok a môže pomôcť zmierniť stres a úzkosť spojené s nádchou.

Existuje niekoľko spôsobov, ako používať esenciálne oleje na nádchu. Môžete si ich vložiť do aromatickej lampy alebo difuzéru, aby sa esenciálne oleje uvoľnili do vzduchu a vyplnili miestnosť príjemnou vôňou. Môžete si tiež pripraviť roztok esenciálnych olejov a vody a použiť ho na inhaláciu pary. Alebo môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do horúcej vody a vdýchnuť si pary z nohy.

Pred použitím esenciálnych olejov by ste si mali prečítať návod na použitie a dôkladne sa informovať o tom, ktoré oleje sú pre vás najvhodnejšie. Ak máte nejaké zdravotné problémy alebo užívate lieky, mali by ste sa pred použitím esenciálnych olejov poradiť so svojím lekárom.

Najpredávanejšie

7 položiek celkom

Cena

611
1611

Značky

Zobrazených položiek: 7
Uvedomujeme si význam ochrany prírody
Uvedomujeme si význam ochrany prírody
Milujeme prírodu rovnako ako vy. Urobte prvý krok k udržateľnej budúcnosti a nakupujte ekologicky u nás.

Zobraziť viac informácií 🌿💚

 
Široký sortiment ekologických produktov
Široký sortiment ekologických produktov
Naša ponuka obsahuje širokú škálu ekologických produktov v rôznych kategóriách, čo vám umožní nakupovať všetko, čo potrebujete na udržateľný a zdravý životný štýl. 🌱🧼
Balíme s ohľadom na životné prostredie
Balíme udržateľne s ohľadom na životné prostredie

Všetky naše zásielky sú balené bez plastov a neekologických materiálov. Balíme udržateľne s ohľadom na životné prostredie. 🌍👨‍👩‍👧‍👦