Logo
Potrebujete poradiť?
(Pon-Ned 9-17:00)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39 € a získate balné a dodanie zdarma.
  1. Úvod
  2. Články
  3. Triedenie odpadu
  4. Základné informácie pri triedení papiera

KONTAKT

Odpovede na Vaše otázky
+421 940 186 590 (Pon-Ned 9-17:00)

Základné informácie pri triedení papiera

 

Prečítajte si základné informácie pri triedení papiera. Rady, tipy a odporúčania čo patrí a nepatrí do modrých zberných nádob.

 

Do zberných nádob na papier umiestňujte obaly, ktoré sú zbavené iných materiálov a nečistôt. Nevhadzujeme do nich mokrý, mastný alebo znečistený papier, použité plienky, utierky, hygienické vreckovky a podobne.

 

Patria tu:

 

Noviny, časopisy, kancelársky papier, reklamné letáky, knihy, zošity, krabice, lepenka, kartón atď. 

 

Nepatria tu:

 

Mastný papier, celofán, fólie, obaly od kávy, obaly na vajíčka, obaly z viacvrstvových materiálov (tetrapak), použité plienky, použité a znečistené papierové utierky atď.

 


Najčastejšie chyby v triedení papiera:  • Obaly od nápojov (tetrapak) ako mlieko, smotana, džús a podobne sú zložené z niekoľkých vrstiev, ktoré tvorí kartón, polyetylén, hliník a do nádob na papier nepatria.

 

  • Papier, ktorý je kombinovaný s kovovou spinkou, alebo plastovou väzbou najskôr oddelte a až následne vložte do zberných nádob.  • Rolky z wc papiera a kuchynských utierok patria do zmesového odpadu nakoľko sú vyrobené z viackrát recyklovaného papiera.

 

Vedeli ste, že obaly od vajíčok už nie je možné ďalej recyklovať, pretože sú vyrobené z viackrát recyklovaného papiera?

 


 

Tip redakcie:

 

Využite ich pri pestovaní byliniek ako bazalka, pažítka, oregáno a podobne. Obal odporúčame na jeho spodku prepichnúť, aby z neho mohla odtekať prebytočná voda.

 

 

  • Knihy sú síce vyrobené z papiera, každopádne do zbernej nádoby na papier nepatria. Skúste ich posunúť ďalej a potešiť svojich blízkych.

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© Všetky práva vyhradené ecolia.sk 2020