Logo
Zavolajte nám
(Pon-Pia 9-17:00)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 25 € a získate balné a dodanie Zásielkovňou zadarmo.

  Prijímame online platby

   

 

   Balíčky balíme ekologicky

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Triedenie odpadu
  4. Základné informácie pri triedení papiera

Základné informácie pri triedení papiera

 

Prečítajte si základné informácie pri triedení papiera. Rady, tipy a odporúčania čo patrí a nepatrí do modrých zberných nádob.

 

Do zberných nádob na papier umiestňujte obaly, ktoré sú zbavené iných materiálov a nečistôt. Nevhadzujeme do nich mokrý, mastný alebo znečistený papier, použité plienky, utierky, hygienické vreckovky a podobne.

 

Patria tu:

 

Noviny, časopisy, kancelársky papier, reklamné letáky, knihy, zošity, krabice, lepenka, kartón atď. 

 

Nepatria tu:

 

Mastný papier, celofán, fólie, obaly od kávy, obaly na vajíčka, obaly z viacvrstvových materiálov (tetrapak), použité plienky, použité a znečistené papierové utierky atď.

 


Najčastejšie chyby v triedení papiera:  • Obaly od nápojov (tetrapak) ako mlieko, smotana, džús a podobne sú zložené z niekoľkých vrstiev, ktoré tvorí kartón, polyetylén, hliník a do nádob na papier nepatria.

 

  • Papier, ktorý je kombinovaný s kovovou spinkou, alebo plastovou väzbou najskôr oddelte a až následne vložte do zberných nádob.  • Rolky z wc papiera a kuchynských utierok patria do zmesového odpadu nakoľko sú vyrobené z viackrát recyklovaného papiera.

 

Vedeli ste, že obaly od vajíčok už nie je možné ďalej recyklovať, pretože sú vyrobené z viackrát recyklovaného papiera?

 


 

Tip redakcie:

 

Využite ich pri pestovaní byliniek ako bazalka, pažítka, oregáno a podobne. Obal odporúčame na jeho spodku prepichnúť, aby z neho mohla odtekať prebytočná voda.

 

 

  • Knihy sú síce vyrobené z papiera, každopádne do zbernej nádoby na papier nepatria. Skúste ich posunúť ďalej a potešiť svojich blízkych.

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© Všetky práva vyhradené ecolia.sk 2020